Romnia - Elveia 3-1 | Calificare Euro U21 | Cea mai tare faza din istoria naionalei| Rezumat HD

0
0

CALIFICARE! România U21 câștigă grupa preliminară și se califică de pe primul loc la EURO 2025 Cu aproape de spectatori în tribune, care erau nerăbdători să-i încurajeze pe „tricolori” spre o nouă calificare la un turneu final, elevii lui Daniel Pancu au început crispați partida, iar elvețienii au fost aproape să „taxeze” această pasivitate. În minutul 14, Hajdari a reluat din cădere, dar șutul său s-a dus puțin pe lângă poarta lui Sava. La două minute de la ratarea oaspeților, România a lovit după un contraatac fulger plecat de la Borza și finalizat de Ianis Stoica, după o pasă a lui Louis Munteanu. În minutul 28, atacantul celor de la CFR Cluj a fost lovit în piept de Jacquez, la mijlocul terenului, iar Daniel Pancu a luat „foc” pe margine. Selecționerul României a pătruns pe gazo