10. 8. 2023 - Memoril Josefa Romportla a Vlastimila Mlka

12 views
0
0

Oba putovní poháry z Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka míří do Moravskoslezského kraje Stadion HZS Královéhradeckého kraje byl dějištěm tradiční soutěže v disciplínách požárního sportu – 49. ročníku Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka. Jak mají sportovci natrénováno před republikovým mistrovstvím, to přijela ukázat více než stovka závodníků a závodnic z řad profesionálních a dobrovolných hasičů. Nejlépe se vedlo profesionálním hasičům HZS Moravskoslezského kraje, kteří si odváží putovní poháry v obou mužských kategoriích. Ve finálovém rozstřelu v běhu na 100 m s překážkami zvítězil v čase 15,28 s Pavel Krpec. Velmi vyrovnané výkony sledovali diváci na stadionu i v superfinále ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže. V těsném souboji byl v nejvyšším okně věže nejrychleji Jan Vyvial (14,06 s). Mezi ženami kralovala v obou disciplínách Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev. Z domácích závodníků HZS Královéhradeckého kraje se nejlépe dařilo Patriku Kliglovi, který si zapsal třetí nejrychlejší čas v superfinále na věžích.